V rámci MHF České doteky hudby vystoupí komorní orchestr
   VIRTUOSI PRAGENSES na koncertech v Praze ve dnech:


   - 26.XII.2016 v 19.00 ve Smetanově síni OD.Koncert je koncipován k 225. výročí úmrtí W.A.Mozarta.Na koncertě řízeném dirigentem P.Louženským vystoupí vynikající interpretky Mozartových skladeb – Kateřina Javůrková/vítězka mnoha mezinárodních prestižních hudebních soutěží/ - lesní roh a Jekatěrina Monisová /sólistka Velkého divadla v Moskvě/ - soprán.

   - 29.XII.2016 v 19.00 vystoupí tento vynikající rezidenční komorní orchestr ČDH na koncertě v ZRCADLOVÉ kapli KLEMENTINA.Interprety velkých virtuozních koncertů jsou světoznámí vynikající sólisté Julie Svěcená a Markéta Vokáčová – housle, Jitka Navrátilová-cembalo,Andjela Bratič – flétna, Claudi Arimany-flétna, Christoph Hartmann – hoboj.Světoznámá díla zazní v nastudování a pod vedením uměleckého vedoucího a vynikajícího koncertního mistra Milana Lajčíka.

     Komorní orchestr VIRTUOSI PRAGENSES založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor HLAVÁČEK.

     Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritiky na jejich hře nejvíce oceňují muzikálnost , kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb.

     Vedle rozsáhlé domácí koncertní činnosti (včetně vystoupení na festivalu Pražské Jaro) účinkoval orchestr VIRTUOSI PRAGENSES na  významných zahraničních pódiích - Wiener Festwochen, Mezinárodní hudební festival v Dubrovníku, Festage Passau, Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově, Pražský podzim,Podblanický podzim,Doteky české hudby,Talichův Beroun atd. Natočil  celou řadu rozhlasových a televizních snímků vysoké umělecké kvality a spolupracuje s českými gramofonovými firmami.

      V repertoáru tohoto komorního tělesa jsou všechna význačná díla od baroka až po hudbu 20. století. Tento komorní orchestr spolupracuje  s význačnými domácími i zahraničními sólisty.


Orchestr
Promo orchestru s repertoárem   -   Stáhnout
                                   Hudební ukázky   -   Poslechnout
Copyright © 2016 by kubako